"Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný…“ Jan 6, 54

bez-nazvu.jpg

Svátost smíření v kostele půl hodiny před každou bohoslužbou mimo středu,
nebo na požádání na faře.

Rok 2o24 - 17. týden - 22. - 28. 4.

21.4.
4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
Dobrého pastýře
Za farníky a kněze
10:30
Za zemřelou i živou rodinu Zacharovu, Kosovu, Zelenou, Kašnou a Zavadilovu
17:30
Adorace a modlitba večerních chval
22.4.
PONDĚLÍ
17:45
Za Veronu Kazíkovu a celou zemřelou rodinu. Pro živou rodinu vyprošujeme Boží požehnání
23.4.
ÚTERÝ
Sv. Vojtěcha
 Mše svatá nebude
24.4
STŘEDA
17:45
Na poděkování za dožití 85ti let.
Za zemřelého syna a celou zemřelou rodinu.
Pro živou rodinu vyprošujeme dar víry, Boží požehnání a ochranu Panny Marie
25.4.
ČTVRTEK
Sv. Marka
 7:30
 Úmysl mše svaté zatím volný
26.4.
PÁTEK
17:45
Za manžela Jaroslava Čočka, syna, rodiče a prarodiče.
Živé rodině vyprošujeme dar víry, Boží požehnání a ochranu Panny Marie
27.4.
7:30
Za Jaroslava Šeďu, celou zemřelou rodinu Šeďovu a Zháňalovu a duše v očistci.
Pro živou rodinu dar víry, Boží požehnání a ochranu Panny Marie
28.4.
5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
Za farníky
10:30
Za Josefa Žurovce, dvoje rodiče a celou zemřelou rodinu.
Pro živou rodinu vyprošujeme dary Ducha Svatého, Boží požehnání a ochranu Panny Marie
17:30
Adorace a modlitba večerních chval

Příležitostná ohlášení v neděli 21. 4. 2024

Milí poutníci do Dačic s Kostelního Vydří, brzy se musí nahlásit přesný počet poutníků, obědů a výstupů na věž, prosíme tedy abyste, pokud je potřeba, co nejdříve v zákristii aktualizovali údaje. Především, pokud někdo už teď ví, že nepojede! Máme nějaké náhradníky, kteří by rádi jeli, tak ať můžeme zjistit, jestli je potřeba využít osobní auta. Momentálně bychom potřebovali, aby minimálně 2 osoby přesedly do osobního auta, pokud by se místa uvolnila, nebude to potřeba. I tak se ale prosím nahlaste H. Fatěnové, kdo byste se raději vezli autem. Moc děkujeme.

Vážení farníci,

rád bych poděkoval Vám všem, kteří se jako donátoři podílíte prostřednictvím fondu Puls na materiální podpoře kněží a života Vaší farnosti.  Také díky Vaší podpoře bylo možné po čtyřech letech částečně valorizovat mzdy kněží naší diecéze.

Společně jsme v posledních letech překonali náročné období covidové pandemie, energetické krize i nárůst inflace. Pevně věřím, že doba, kterou prožíváme, by mohla být dobrou příležitostí k růstu naší velké rodiny malých dárců.

Proto Vás zvu, abyste se připojili k akci „Teď by to šlo!“

Přidejte se k více než 8 500 donátorům naší diecéze a svým darem podpořte kněze, a zároveň svoji farnost, která získá bonus za každého nového donátora.

Děkuji všem donátorům, kteří již zareagovali na postní výzvu a podle svých možností navýšili svůj pravidelný dar, a také bych chtěl povzbudit ty, kteří tuto možnost zvažují.

Pokud vnímáte, že „teď by to šlo“ registrujte se na www.donator.cz nebo prostřednictvím kontaktních osob ve Vaší farnosti.

S vděčností za Vaši velkorysost a s požehnáním Pavel Kafka, správce fondu PULS

+++

Papež František vyhlásil na začátku tohoto roku Světový den dětí, který se uskuteční 25. a 26. května, kdy se děti setkají s papežem na olympijském stadionu v Římě, a 26. května bude sloužena mše svatá za přítomnosti papeže na náměstí Svatého Petra. Po modlitbě Anděl Páně papež pozdraví děti celého světa.

Děti mohou již teď papeži namalovat obrázek a zaslat na e-mail <segreteria (at) gmb24.org>. Zaslané obrázky dětí z celého světa se zveřejňují na webu: https://www.giornatamondialedeibambini.org/proposte-dai-bambini-per-la-giornata-mondiale/.

Možnost registrace na setkání je do 21. dubna 2024. Další informace jsou na Facebooku a na webu https://worldchildrenday.org>. Web je možné zobrazit v angličtině, italštině nebo španělštině.

+++

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE S BISKUPEM PAVLEM bude 18. 5. 2024 v TŘEBÍČÍ, pro MLADÉ 12-25 let. Zapisujte se vzadu v kostele na seznam, kdo byste rádi jeli, také rodiče, kteří by se přidali a zajistili tak dopravu děti i mládeži. Více informací o průběhu a přihláška, na facebookové události a na webových stránkách: https://mladez.biskupstvi.cz/dsm/

+++

Hlaste se na přípravu k přijetí svátosti BIŘMOVÁNÍ v naší farnosti, vzadu v kostele jsou přihlášky, vyplněné je předejte otci Pavlovi, nebo odešlete na email: pavel (at) fatym.com. Zahájení přípravy bude včas oznámeno.

+++

V zákristii je možné zapisovat úmysly mší svatých na duben až květen.